Get 10% Off
your first order!

Enter your email below to get your coupon code instantly.

Use Code "SIGNUP" at checkout for 10% Off Your Order
Please enter a valid email address or reload the page.
*valid for first time customers only. See email for restrictions.


On-The-Go
Made Easy!

Dare-U-Go! is a 5-in-1 solution
that simplifies feeding your little ones on-the-go.

Designed with travel in mind, Dare-U-Go! folds into a food storage unit that seals airtight.  It not only catches food, the bib keeps clothes clean, it is easy to wipe down and with built in dividers, food doesn't touch! A spork is also included. 

Dare-U-Go! is Microwave and Dishwasher safe.
All One-Piece! Say Good-bye to the extra laundry & dishes! 
As Seen On
Air Tight Seal!
- non-stick, non-latex phthalate material
- Top-Shelf dishwasher friendly
- microwave Safe
- 100% waterproof food-grade silicone
Easy to Use
- designed for heavy use
- multiple compartments
- Never lose the lid again
- wipes clean easily
Eco-friendly
- BPA, PVC & TPE Free
- help a cause with a purchase
- save water by avoiding extra laundry
- contribute less trash to landfills
Kids Love it
- Give kids sense of independence
- they eat fresher ingredients
- more healthy food options
- fun colors for personalization
- adjustable collar offers a comfortable feel for kids

Say goodbye to...

Container overload

Don't dig through the dreaded food storage cabinet looking for the right containers and matching lids. WIth Dare U Go, the lid is always attached. You get 3 separate compartments allowing you to eliminate the need for 3 food containers.
1 DUG = 3 containers !!!

Extra Laundry

Everyone agrees, the cost, time, and energy to wash and maintain extra laundry can have a negative effect on your day & on the environment. With a DUG you will save tons by doing less laundry. 


Washing  1 article of clothing takes 25X the amount of water needed to wash a DUG.


individually-packed foods

Do away with buying "grab & go" individually packed food. With a Dare U Go! you save tons of money by buying snacks in larger quantities. It can cost almost 2X per oz of the same snack, not to mention how bad all that trash is for the planet.

food packaging = 45% of all trash in landfills.

See Pricing

join the community #dareUGo
Are you a #Duggie or a #Doubtie ?